Home » IV Festiwal Chórów Szkół Muzycznych

IV Festiwal Chórów Szkół Muzycznych

Siedlce, 17.04.2016 r.

Szanowni Państwo!

W ubiegły piątek minął termin wysyłania zgłoszeń do IV Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego, który odbędzie się w dniach 6-7 maja br. w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach. Z wielką radością chciałbym poinformować, że do Festiwalu zgłosiły się 32 zespoły, co niewątpliwie jest wielką zasługą wspaniałych nauczycieli prowadzących chóry i zespoły wokalne, a także dyrektorów publicznych i niepublicznych szkół muzycznych Regionu Mazowieckiego. Już dzisiaj dziękuję wszystkim za Państwu na dołożenie starań, aby chóry i zespoły wokalne mogły zaprezentować się podczas Festiwalu.

W najbliższym czasie będą Państwo zamawiali środki lokomocji, dlatego przygotowałem przez weekend wstępny harmonogram Festiwalu, uwzględniając na ile to było możliwe przesłane w kartach zgłoszenia wskazówki dotyczące terminu występów. Harmonogram, który może ulec drobnym zmianom umieszczam w załączniku, będzie on także widoczne na stronie internetowej ZSM w Siedlcach w zakładce IV Festiwal Chórów Szkół Muzycznych.

Tak, jak już napisałem, w Festiwalu weźmie udział 32 zespoły, bardzo proszę Państwa już dzisiaj o dużą dyscyplinę czasową, szczególnie jeśli chodzi o próby i prezentacje muzyczne. Oczywiście zgodnie z regulaminem występ na scenie (wraz z wejściem i zejściem) może trwać do 15 minut, przyjąłem jako średni czas występu 10 minut, tak aby (szczególnie w sobotę) zapewnić wszystkim zespołom możliwość próby na scenie, nie wydłużając nadmiernie czasu trwania imprezy.

Festiwal jest nie tylko możliwością zaprezentowania własnych osiągnięć, ale także sposobnością do posłuchania występów innych zespołów. Chciałbym przekazać Państwu prośbę p. Wizytator, która będzie obezna z nami podczas obu dni Festiwalu, aby na ile to możliwe chóry i zespoły wokalne wysłuchały prezentacji innych uczestników. Proszę także, aby przynajmniej zespoły biorące udział w pierwszej turze przesłuchań piątkowych były obecne podczas rozpoczęcia naszej imprezy.

Dobrze byłoby także aby na rozdaniu nagród byli przynajmniej przedstawiciele wszystkich uczestniczących w Festiwalu chórów i zespołów wokalnych.

Ponieważ Festiwal jest dużym przedsięwzięciem logistycznym dla naszej szkoły, proszę o wyrozumiałość a jednocześnie jestem otwarty na Państwa  sugestie dotyczące organizacji imprezy. Po ustaleniu wszystkich danych prześlę Państwu, podobnie jak dwa lata temu,  wszystkie potrzebne do organizacji pobytu w Siedlcach informacje.

Cieszę się na Państwa przyjazd do Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach i pozdrawiam serdecznie.

 Ks. Michał Roman Szulik


Serdecznie zapraszam chóry i zespoły wokalne działające w publicznych i niepublicznych szkołach muzycznych Regionu Mazowieckiego do wzięcia udziału w IV Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych Regionu Mazowieckiego. Festiwal odbędzie się w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach w dn. 6-7 maja 2016 r.

Zamieszczam do pobrania kartę zgłoszenia oraz Regulamin Festiwalu i cieszę się na Państwa przyjazd do naszej szkoły.

Karta zgłoszenia

Regulamin Festiwalu

Jeśli Państwo będą chcieli uzyskać bliższe informacje na temat Festiwalu, proszę jak zawsze o kontakt telefoniczny (nr tel. 506 046 646) lub o kontakt mailowy na adres szulik@zsmsiedlce.pl.

__________________

Michał Roman Szulik

Wicedyrektor ds. artystycznych

Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach