Home » Witamy w ZSM w Siedlcach

Witamy w ZSM w Siedlcach

 


Zespół Szkół Muzycznych w Siedlcach jest placówką muzyczną kształcącą dzieci i młodzież na podstawowym i średnim poziomie muzycznym. W szkole II stopnia uczą się przede wszystkim absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Siedlcach, ale są też uczniowie z Łukowa, Łosic, Mińska Mazowieckiego, Radzynia Podlaskiego, Międzyrzeca Podlaskiego, Białej Podlaskiej.

PSM I stopnia w Siedlcach powstała w 1960 roku na bazie wcześniej istniejącego Ogniska Muzycznego, zaś PSM II stopnia w Siedlcach – w roku 1975. Obecnie w obydwu stopniach kształci się 225 uczniów, a nad ich prawidłowym rozwojem artystycznym czuwa wykwalifikowana i doświadczona 38 – osobowa kadra muzyków – pedagogów. Coraz częściej absolwenci ZSM w Siedlcach po ukończeniu studiów w akademiach muzycznych, wracają do Naszej Szkoły i podejmują w niej pracę jako nauczyciele instrumentu głównego, bądź przedmiotów teoretycznych.

Uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach uczą się w następujących klasach instrumentalnych: akordeon, altówka, gitara, flet, fortepian, klarnet, kontrabas, obój, organy, saksofon, skrzypce, trąbka, wiolonczela. Rozwijają też swoje zdolności muzyczne uczestnicząc w muzykowaniu grupowym (zespoły instrumentalne, zespół wokalny, chóry mieszane).

ZSM w Siedlcach przy ulicy Podlaskiej 14 – to jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych tego typu obiektów w kraju. W sierpniu 2001 roku zostały w całości zakończone prace budowlano – wykończeniowe w części dydaktycznej. Jako jedyna placówka w kraju jest dostosowana do potrzeb kształcenia dzieci i młodzieży niepełnosprawnej m.in. posiada windę hydrauliczną.